דף הבית
נושאים כלליים

הלוואות לכל מטרה
שוק ההלוואות במדינת ישראל, הינו שוק תחרותי במיוחד. אם בעבר, היו מציעים הבנקים הלוואות במספר מסלולים מצומצם ביותר, הרי שהיום המצב שונה לחלוטין. על אף הביקורת הרבה מצד גופים פיננסיים וממשלתיים שונים, הלוואות הן מוצר מבוקש ולאור זאת הורחבו מסלולי ההלוואות. כמו כן, התנאים הינם נוחים יותר עבור הלקוח ואף קמו גופים נוספים מלבד הבנקים אשר מספקים הלוואות לכל מטרה.

איך הכל התחיל?


לפני כמספר שנים החל שיווק מסלול הלוואות בשם: הלוואות לכל מטרה. השם הינו שם שיווקי ומעשי כאחד. אם בעבר הסכימו הבנקים להעניק הלוואות רק באם הם שוכנעו באופן מוחלט כי יש סיבה מוצדקת ללקיחת הלוואה הרי שכיום המצב שונה לחלוטין. חברות וגופים חיצוניים, הבינו את הצורך בהלוואות מצד לקוחות ואת האינטרסים הכלכליים עבורן, והחלו לספק מוצרים כגון כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים אשר מאפשרים לקיחת הלוואה "מתגלגלת".

הלוואה זו, מתאפשרת על ידי רכישה בסכום מסוים בחודש אחד והחזרה בתאריך מאוחר יותר, עלפי נוחיות הלקוח. בהמשך, פותחו מסלולי הלוואות שונות, אשר ייחודן הוא העברת כספים ללקוח במהירות ובסכומים גדולים יחסית, ללא כל צורך בביטחונות או ערבויות. לכן, כונו הלוואות אלו בשם: הלוואות לכל מטרה. משמע, אין כל צורך בהעברת מידע לשם מה אתם זקוקים לכסף. חשבונכם בבנק בחריגה? מעוניינים בנופש בחו"ל? רכישת רכב חדש? הכסף עומד לרשותכם.


הבנקים מצטרפים אל השוק


הבנקים, אשר ראו את הצלחת מסלולי ה
לוואה לכל מטרה לא חיכו בחוסר מעש ופתחו אף הם מסלולי הלוואה לכל מטרה. יחד עם זאת, בניגוד לחברות האשראי ולגופים חיצוניים נוספים המעניקים הלוואות לכל מטרה, הבנקים עדיין בודקים את הרקע הפיננסי שלכם בקפדנות, ובמידה והחשבון שלכם בחובה, רב הסיכויים שתתבקשו להציג בטחונות וערבויות. כמו כן, לקיחת הלוואה לכל מטרה באמצעות הבנק שלכם, עלולה למלא את האשראי בחשבונכם.

בנקים נוספים אשר הצטרפו לשוק מציעי
הלוואות לכל מטרה, הינם הבנקים למשכנתאות. היתרון בלקיחת הלוואה לכל מטרה באמצעות בנק למשכנתאות הינו שאין ההלוואה מקושרת לאשראי חשבון הבנק שלכם. כמו כן, ניתן לקבל סכומים גדולים יותר מאשר יוצע לכם על ידי בנק רגיל. החיסרון המשמעותי הינו שתאלצו לשעבד את הדירה שלכם או לחלופין לקחת משכנתא שנייה.

השוק מתפתח והתחרות גוברת


עם השנים, הצטרפו גופים חיצוניים המספקים הלוואות לכל מטרה וכמו כן, הרחיבו חברות האשראי את המסלולים השונים לנוחיות כל לקוח. חברות ייעוץ שונות החלו לגלות את הפוטנציאל הטמון בשוק זה והחלו בשיווק ייעוץ ללקוחות מאיזה גוף מומלץ ביותר לקחת הלוואה לכל מטרה ובאיזה מסלול. חברות הייעוץ הפרטיות הללו מספקות ייעוץ אינדיבידואלי לכל אדם או משפחה אודות הלוואות פרטיות, על סמך הנתונים הכספיים אותם הוא מציג. כמובן שתהליך ייעוץ זה כרוך בתשלום.

לסיכום, אין ספק שעדיף לנהוג בתבונה לגבי הכסף אשר ברשותכם ולא להגיע למצבים בהם אתם נאלצים לקחת הלוואות. יחד עם זאת, באם דרוש לכם סכום כסף, טוב לדעת שיש גופים אשר ניתן להיעזר בהם.


>>קראו עוד אודות הלוואה חוץ בנקאית - שוק מתפתח בישראל.