דף הבית
נושאים כלליים

בוס בהסוואה
עוד סדרה חדשה בז'אנר הריאליטי מתחילה בישראל. הסדרה 'בוס בהסוואה' תשודר בשעות השידור של הזכיינית רשת בערוץ 2 בהשפעת הפורמט המצליח בארצות הברית. כשמה של התכנית - הניצב הראשי בה שיתמודד על התפקיד המרכזי יהיה בוס בהסוואה. ההפקה פונה אל מגוון חברות במשק כדי לשתול בהן את הבוס כעובד מן המניין. בכל פרק התכנית תעסוק בחברה גדולה אחרת ובמהלכו של הפרק נצפה בשבוע עבודה (ערוך) של הבוס הגדול עובד עם עובדיו כפועל הפשוט והקטן כאחד אדם.הפרוייקט הדוקו-ריאליטי מצליח לעורר התרגשות גדולה בעיקר בעקבות העובדה כי מציבים את המנהל הגדול בעבודת כפיים, הרחק מן המשרד הנוח, המיזוג והתנאים הנוחים שזוכה לקבל בשגרה. במהלך אותו שבוע, מתועד בוס בהסוואה, מצלמים את ההתמודדות הקשה, את ההערכה שנבנית כלפי העובד הפשוט, את שימת הלב לליקויים וכשלים במערכת, וכן את המחלקות השונות בתוך החברה הגדולה. הבוס יפגוש את הארגון שלו בצורה שלא יכל להכיר מעולם אילו לא היה מושתל בתור בוס בהסוואה.

בתכנית זו, בוס בהסוואה, נזכה להוקיר את חשיבותו הגדולה של ההון האנושי בארגון, ההון שפעמים רבות מייצג את פניה של החברה, ומהווה עמוד התווך שלה. ניתן לאתר חוזקות וחולשות מתוך המערכת, ולצפות בסיפורים מרגשים ונדירים.

ניכר כי לתכנית בוס בהסוואה ישנה חשיבות גבוהה מן הבחינה החברתית בתחום משאבי האנוש. בתכנית זו, מביאים אלינו ואל מסכי הטלוויזיה את הסיפורים האנושיים שאנו כל כך אוהבים בתכנית ריאליטי, מעניקים לנו את החשיפה לנעשה מאחורי הקלעים של חברה הגדולה, ואת האפשרות החלומית לגרום לבוס הגדול להבין היטב ולהמחיש לו עבודה קשה מהי, ומהן ההתמודדויות הקשות של העובדים תחתיו מטה מידי יום ביומו.

אז לקראת התכנית בוס בהסוואה, אנו ממליצים לכם להסב את תשומת ליבם של הבוסים שלכם: קראו להם לצפות בתכנית, להכיר את הנפשות הפועלות, לצפות בעמיתיהם מתמודדים, להתייחס למצבים שלא היו שמים לב אליהם קודם ואולי הם יוכלו להסיק מסקנות, להתרכך מעמדת הבוס הקשוח ואולי גם ללמוד ממנה.