דף הבית
נושאים כלליים

אקס פקטור


התוכנית אקס פקטור היא ללא ספק היהלום שבכתר לוח השידורים החדש של רשת FOX. למרות שהיא לא מתאימה להגדרה "פצצת רייטינג" של הדור הבא עליה חלמו בעלי הרשת, במהלך העונה הראשונה ששודרה בשנה החולפת, היא הצליחה לכבוש קהל צופים לא קטן ולהיות לתוכנית הטלוויזיה המדוברת כמעט בכל מהדורות החדשות בעולם. כל זאת בזכות היוצר שלה, המשמש גם למנטור דומיננטי מאוד – סיימון קאוול.

לאחר כמה חודשים של שידורי העונה ועוד שני ערבים גדושים בדרמות סוחטות דמעות, רוויים כוכבים וכישרונות, בחודש דצמבר הסתיימה העונה הראשונה של אקס פקטור. והזוכה הגדולה היא לא אחרת ממלאני אמרו בת ה- 19 שגברה על כריס רנה בן 28 וג'וש קרצ'יק בן 30. היא קיבלה פרס נאה מאוד של 5 מיליון דולר – הפרס הגבוה ביותר שהוענק בתוכנית ריאליטי. פנייה אל אקס פקטור הרשמה לתכנית הובילה אותה לדרך המלך בתעשיית המוזיקה העולמית.

אקס פקטור – הפצצה של סיימון קאוול

אקס פקטור היא פרי יצירתו של גאון הריאליטי ואבי כוכב נולד – סיימון קאוול. הוא פרש מהתוכנית אמריקן איידול, תוך שהוא מגייס לצידו את פאולה עבדול, ניקול שרזינגר והמפיק המוזיקלי האגדי אל.איי.ריד. ארבעתם שימשו כמנטורים לארבע קבוצות של המתמודדים: בנות, בנים, זמרים מעל גיל 30 ולהקות. בחודש ספטמבר של השנה החולפת, אקס פקטור עלתה לראשונה לאוויר על ידי רשת FOX האמריקנית והסתיימה בסוף חודש דצמבר. בישראל היא שודרה ב- HOT 3, במקביל לשידור החי בארה"ב.מלאני אמרו היא הזוכה הראשונה

מלאני אמרו בת 19 מאי הבתולה הביטי, היא כאמור הזוכה של העונה הראשונה של אקס פקטור.
סיימון קאוול היה המנטור שלה, שלמרבה האירוניה הדיח אותה בשלב הרכבת הנבחרת, אלא לאחר לחץ מצד המנטורים הקולגות היא הוחזרה לתחרות. למרות הטעות המצערת, כפי שציינה זאת במסיבת העיתונאים שנערכה בסיום גמר התוכנית אקס פקטור היא הודתה כי היא עדיין מאוד אוהבת את המנטור שלה, היא אפילו טענה כי היא מרגישה כמו הבת של סיימון. טוב, מי לא היה רוצה אבא כזה...

אקס פקטור בשנה הבאה

התוכנית אקס פקטור מבטיחה לחזור למסכים בשנה הקרובה בהרכב שופטים זהה. זו תהיה העונה השנייה שלה בארצות הברית, היא אגב כבר הוזמנה על ידי רשת FOX. לגבי המנחה סטיב ג'ונס טרם ידוע האם הוא ימשיך לעונה השנייה. בעיניי הצופים האמריקנים הוא נחשב למנחה משעמם ולא מספיק דומיננטי. קאוול כמובן הכחיש את הטענות וטרם הודיעו לגבי שיבוצו בתוכנית.