דף הבית
נושאים כלליים

אטרקציות לבר מצווה

בר מצווה הוא אירוע מרגש. הילד שלכם, שנדמה שזה אך אתמול יצא מהרחם, כבר צבר פז"ם רציני בעולם. רוב ההורים מתכננים את האירוע לפחות שנה מראש ומחפשים אחר רעיונות לחגיגה. הילד עצמו כמובן נרגש ומצפה לאירוע בכיליון עיניים. גם ההורים מחכים בציפייה מתוחה, לא בטוח שבגלל שהם רוצים שהחגיגה עצמה תגיע כמו שהם מתים שזה כבר יהיה מאחוריהם.

בכל זאת, מדובר באירוע הדורש הכנה רבה ומושקעים בו מחשבה וכסף לא מעטים. יש הורים שחשוב להם שהחגיגה שלהם תהיה מקורית ומיוחדת, ויש שרק רוצים לצאת ידי חובה. תחום הבידור ויצירת אטרקציות לבר מצווה הולך וצובר תאוצה, אם כי ישנם דברים בסיסיים שלא השתנו משמעותית.

קליפים לבר מצווה

גם ההורים הפחות משקיענים בדרך כלל לא מוותרים על קליפ, או לכל הפחות מצגת. ובצדק: זה מעשיר את התוכנית האמנותית, מאפשר לכל האורחים להיות מעורבים בחגיגה – צריך לזכור שלא כולם רוקדים או מתעניינים בנאומים ובמופעים למיניהם, ובנוסף הקליפ מעניין וגורם לילד להיות ממש במרכז העניינים, מה שלא תמיד קורה באירוע.

את הקליפים אפשר להכין לבד או להיעזר באדם מקצועי או בחברות המציעות אטרקציות לבר מצווה ובתוכן הכנת קליפ מקצועי ומושקע.

מתנות מושקעות לבר מצווה

אם כבר בקליפ עסקינן, אזי פעמים רבות הילד מקבל מתנה מקורית מהוריו או מסבו וסבתו המצולמת בקליפ. למשל – רכיבה על סוסים, סנפלינג, צניחה חופשית, טיסה בשמי הארץ או טיול לחו"ל, גלישה בים, טיול לירושלים ולכותל ועוד.

למעשה, לפעמים ההורים מציעים לילד אטרקציות לבר מצווה כגון אלו כתחליף לחגיגה עצמה. יש לזכור שהדברים הללו עולים הרבה כסף ולא כל ההורים יכולים להרשות לעצמם לממן גם את החגיגה וגם את המתנה, והם מעדיפים לחגוג בצורה יותר מצומצמת ולתת לילד מתנה שהוא אוהב וחולם לעשות, חוויה שתישאר לו למזכרת.

אטרקציות לבר מצווה

אני מודה שבכל הקשור סביב אטרקציות לבר מצווה האופנות החדשות הצליחו להותיר אותי בפה פעור. לא מזמן השתתפתי בטקס בר מצווה שבו הטקס נפתח בכניסה מרשימה לאולם של משפחת חתן הבר מצווה וכמובן החתן עצמו. המנחה הציג את בני המשפחה אחד אחד , והם נכנסו על שטיח אדום. בתחילה גיחכתי למראה התופעה, אך לאחר מכן הסתבר לי שזה מקובל לגמרי בחגיגות שכאלה.

אכן, קטגוריה חדשה נוספה בתחום האטרקציות לבר מצווה – כניסות לאולם. ככה זה, עם השנים צריך לחדד את את הייחודיות והמקוריות, וזו התוצאה לכך. מעניין מה צופן לנו העתיד בתחום זה.