דף הבית
נושאים כלליים

אור הקבלה
כל מה שרציתם לדעת על אור הקבלה :

בעבר רק אנשים מסוימים מאוד יכלו ללמוד את חכמת הקבלה אך כיום כל אחד יכול ללמוד אותה וזאת משום שהדור של היום בוגר יותר, סקרן יותר ורעב לידע רוחני. המקובלים השיגו את הטוב הנצחי וכיום כל אחד יכול וגם צריך ליהנות מאותו טוב נצחי וכדי שנוכל ללמוד כיצד לקבלם אנו צריכים ללמוד את שיטת הקבלה.

כולם רוצים שיהיה להם טוב אך הרבה אנשים מרגישים שהטוב שבעולם מחליק להם מבין הידיים. אנשים רבים חשים שהם אינם ממצים את עצמם וכי הם יכולים להיות מאושרים יותר בעולם זה. את אור הקבלה מומלץ לכל אחד ללמוד שכן על פי קהלת א' נאמר ובצדק "כל הנחלים הולכים אל הים, והים איננו מלא". זו תחושה עמה רבים מהלכים ברוב חייהם וידיעת הקבלה יכולה לשנות מצב זה ולהביא לאושר גדול בחיי אנשים.


מה אנחנו יכולים לקבל כאשר אנו לומדים את אור הקבלה ?

תענוגות הן דבר חולף אך לא תענוג רוחני. אור הקבלה נותן לנו טוב ממנו ניתן ליהנות לנצח, אם תחשבו לרגע על התענוגות הגדולים ביותר בעינכם ותיקחו את התענוג הרוחני הכי קטן, הוא עדיין יהיה גדול בהרבה מכולם גם יחד.

כאשר אנו מדברים על לימוד הקבלה אין אנו מדברים על לימוד שכלי אלא על לימוד כדי להתרשם ולהתפעל מהאור וכדי להשתוקק אל מה שהעולם הרוחני טומן בחובו בשבילנו. אותם ספרי קבלה הם הספרים היחידים שמתארים את המציאות הרוחנית כמות שהיא. כדי להגיע אל אותו אור צריך רק לרצות להגיע אליו.


כיצד אור הקבלה והנומרולוגיה מתחברים זה לזה ?

אור הקבלה ונומרולוגיה הם תחומים אשר מוצאים חיבור רב וזאת בשל העובדה שעל פי הקבלה לנומרולוגיה יש משמעויות רבות. בקבלה מאמינים כי אנשים סובלים מבעיות רבות בחייהם בשל תאריך הלידה שלהם או בשל שמם. מדובר על שלל בעיות החל בזוגיות וכלה בפרנסה ומשפחה והצלחה אישית של כל חד ואחת מאיתנו.
הנומרולוגיה על פי הקבלה מציעה לנו שלל פתרונות יצירתיים וזאת החל בשינוי השם שלנו על פי תורת הקבלה, הבנת משמעויות השמות שלנו, הבנת סוד האותיות, היבט הזוהר על שמותנו, משמעות יום הלידה ובחירת שם לתינוק.

אנו יכולים להיעזר בקבלה בדרכים רבות בחיינו ואין ספק כי היא יכולה לתרום לנו רבות וזאת רק בשל היותה הדרך המושלמת להשיג אושר אמיתי ופשוט בחיים.